Świadomość posiadania dobrego logotypu. Wartość marki.

Logo warte swojej ceny?

  Identyfikacja wizualna to kluczowe pojęcie dla firm, które wchodzą na rynek bądź chcą poprawić swój wizerunek. Wartość rynkowa znaku firmowego powinna być odzwierciedleniem jego jakości. Ale czy każde logo jest warte swojej ceny?

  Urzędnicy krakowskiego magistratu, w związku z planowanymi igrzyskami zimowymi w 2022 r., zlecili szwajcarskiej firmie opracowanie olimpijskiego logotypu Krakowa. Logo przygotowano w trzech wersjach językowych (polskiej, angielskiej i francuskiej) i dwóch podstawowych wariantach kolorystycznych (niebieski na białym tle i biały na niebieskim) wraz z księgą znaku. - To prosty znak graficzny, który niesie ze sobą pewną symbolikę, historię i unikatowość, a także uniwersalność. Jego kolorystyka - biel, kolory niebieski i żółty, nawiązują do barw wykorzystywanych w identyfikacji wizualnej Krakowa i Małopolski - mówi Magdalena Sroka, zastępca prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta1. Określenie – proste – najtrafniej określa wygląd logotypu za blisko 67 tys. zł brutto. 
 

  Kolejnym przykładem na to, że poniesione koszty nijak się mają  do jakości logo, jest działanie Ministerstwa Finansów, które zamówiło nowy znak graficzny dla siebie oraz podległych mu służb. Jest to zestawienie 4 kolorów – zielonego, siwego, niebieskiego i białego, które miały tworzyć spójną całość i poprawić jakość obsługi podatników. Efekt końcowy zaskakuje, niekoniecznie pozytywnie. Koszt - prawie 220 tys. zł2.  Ogromne sumy rzędu kilkuset złotych, które ponoszą firmy, instytucje czy osoby prywatne, nie gwarantują stuprocentowego zadowolenia z przygotowanego logotypu.

  Specjaliści Silcare kompleksowo stworzą markę klientom, którzy nabywając nasze produkty będą mogli sprzedawać je pod swoją nazwą. Eksperci kompleksowo zajmą się obsługą klienta, poczynając od zaprojektowania logo, po wybór opakowań, reklamę. Tu pojawia się pytanie o koszty. Jedynym warunkiem skorzystania z wiedzy i doświadczenia naszych profesjonalistów jest hurtowy zakup produktów Silcare.

  Od lat na zlecenie naszych klientów wykonujemy tysiące produktów sygnowanych ich logiem. Dziesiątki udanych realizacji zaowocowało tysiącami klientów hurtowych i setkami tysięcy odbiorców detalicznych. Dzięki zdobytemu doświadczeniu nasza firma wyspecjalizowała się w doradztwie wzorniczym. Wyrobiliśmy w sobie smak oraz zdobyliśmy wiedzę niezbędną do skonstruowania produktu, który jest doskonały. Tą wiedzą chcieliśmy się z Państwem podzielić – udostępniając nasze zaplecze projektowo - badawcze. Korzystając z bogatej wiedzy naszego zespołu i doświadczenia możecie Państwo zbudować siłę własnej marki, co zapewni kilkunastoletni pobyt na bardzo wymagającym dziś rynku.


1http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/krakow-na-igrzyska-2022-z-logo-i-serwisem-za-145-tys-zl

2 http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-ministerstwo-finansow-wydalo-ponad-200-tys-zl-na-nowe-logo,nId,415955